przedszkole

Niepubliczne Przedszkole PUCHATEK funkcjonuje od 01.09.2012r.

SALE– posiada trzy przestronne sale dydaktyczne dla każdej grupy, wydzielone oddzielnie sanitariaty, salę zajęć korekcyjno-logopedycznych oraz gabinet psychologa.

PLAC ZABAW– przestronny, w pełni ogrodzony plac zabaw daje możliwości do codziennej zabawy na świeżym powietrzu, w przyjemnym i bezpiecznym otoczeniu.

KUCHNIA- wyśmienita, smaczna kuchnia, gdzie posiłki przygotowywane są na bieżąco według potrzeb dzieci gwarantuje odpowiedni dobór produktów, właściwą wartość energetyczną i odżywczą oraz sprzyja wyrabianiu dobrych nawyków żywieniowych. Organizacja posiłków zabezpiecza równomierną podaż energii w ciagu dnia i odpowiada na potrzeby dziecka. Dzieciom podawane jest I i II śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek.

KADRA– przedszkole zatrudnia kadrę pedagogiczną posiadającą wysokie kwalifikacje pedagogiczne w zakresie wychowania przedszkolnego, a także w miarę potrzeb kwalifikacje specjalistyczne: logopeda, psycholog, oligofrenopedagog, specjalista w zakresie gimnastyki korekcyjnej. Kadra tworzy życzliwą atmosferę współdziałania opartą na wypracowanym przez siebie kodeksie etyki zawodowej.

ZAJĘCIA– prowadzone są w oparciu o metody:

• Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz
  • Metoda Ruchu Rozwiajającego Weroniki Sherborne,
  • Pedagogika Zabawy Klanza
  • Edukacja matematyczna wg Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej
  • Elementy Logorytmiki

Zajęcia dodatkowe- programy wspomagające:

• POZNAJEMY ZAWODY
  • ŚWIAT EMOCJI